WYNAJEM BETONIARKI

BETONIARKA ALTRAD 185 MK PROFI

DANE TECHNICZNE:


 • Napięcie zasilające 230
 • Moc (w W) 900
 • Natężenie hałasu (w dB) 85
 • Obroty bębna 23 obr / min.
 • Rodzaj wieńca Wieniec żeliwny
 • Pojemność zbiornika (w l) 180
 • Pojemność mieszania (w l) 145
 • Przechył Przechył bębna korbą z przekładnią ślimakową
 • Wysokość (w cm) 144
 • Szerokość (w cm) 74
 • Głębokość (w cm) 13

BETONIARKA CEDRUS BT220

DANE TECHNICZNE:


 • Napięcie zasilające 230
 • Moc (w W) 850
 • Natężenie hałasu (w dB) 85
 • Obroty bębna 29,5 obr / min.
 • Rodzaj wieńca Wieniec żeliwny
 • Pojemność zbiornika (w l) 220
 • Pojemność mieszania (w l) 175
 • Waga 61kg

Podstawową funkcją betoniarki jest mieszanie składników w celu uzyskania jednolitej masy. Warto podkreślić, że za pomocą betoniarki możemy uzyskać masę ciekłą, pół-ciekłą lub plastyczną. Dzięki temu możemy tworzyć zarówno zaprawy, jak i beton. Betoniarka jest zatem niezbędna na każdej budowie podczas prac związanych ze stawianiem fundamentów, wznoszenie konstrukcji, wylewaniem posadzek, wykonaniem mieszanek na nadproża, stropy czy wieńce.

Betoniarki mogą mieć zastosowanie w użytku tak zwanym domowym, do wykonywania prac budowlano-remontowych. W tym przypadku funkcję swoją spełnią urządzenia o mniejszej pojemności, np. te do 80 litrów, o zasilaniu silnikiem elektrycznym jednofazowym (230V) oraz o konstrukcji bębnowej. Zazwyczaj mechanizm koła do wychylania bębna w zupełności wystarczy.

Mniejsze, przenośne betoniarki mogą również spełniać funkcję taczki. Koła zamontowane na stojakach pozwalają wówczas wygodnie przemieszczać urządzenie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku bez konieczności przerzucania mieszanki.

Natomiast większe inwestycje wymagają już bardziej zaawansowanych sprzętów. Betoniarka o pojemności co najmniej 200-300 litrów to absolutna podstawa. Musi ona pracować przez wiele godzin bez ustanku i zapewniać optymalną wydajność bez przestojów. Betoniarki do takiego użytku zawsze zasilane są silnikiem elektrycznym, gdyż spalinowy w tym przypadku nie pozwoliłby na wydajną pracę urządzenia.

Rozmiary betoniarek

Na rynku mamy szeroką ofertę betoniarek o różnej pojemności. Dzięki dużej różnorodności urządzenia te są w stanie spełnić różne wymagania użytkowników. Najpopularniejsze rozmiary, a właściwie pojemności betoniarek to:

 • 80 litrów,
 • 100-140 litrów,
 • 200-300 litrów.

Zdarzają się jednak betoniarki o pojemności nawet do 1000 litrów, jednak tego rodzaju urządzenia wykorzystywane są raczej do przemysłowej produkcji betonu.
Najmniejsze urządzenia, czyli te 80-litrowe, używane są do mniejszych prac. Zatem odpowiednia betoniarka na budowie domu powinna mieć właśnie taką pojemność. Dla dwu lub trzyosobowej ekipy budowlanej najlepszym wyborem będzie natomiast betoniarka o pojemności ok. 100-140 litrów, natomiast przy większych inwestycjach i bardziej liczebnej brygadzie pracowników konieczne będzie użycie urządzeń 200-300 litrowych, które zapewniają odpowiednią wydajność i tym samym eliminują ryzyko przestojów wynikających z czekania na wymieszanie zaprawy.

Wymagane napięcie betoniarki oraz silnik

Jeśli chodzi o zasilanie betoniarek to możemy wyróżnić dwa jej rodzaje:

 1. Jednofazowe
 2. Trójfazowe.

W przypadku tego pierwszego mamy do czynienia z silnikiem zasilanym prądem 230V, który stosowany jest w bardziej nowoczesnych urządzeniach. Tego rodzaju urządzenia są oszczędniejsze i wygodniejsze w użyciu, ponieważ zużywają one mniej energii niż te o zasilaniu trójfazowym, a dodatkowo mają możliwość podłączenia do każdego gniazdka sieciowego. Koszt zakupu takiej betoniarki będzie jednak wyższy niż w przypadku sprzętu posiadającego silnik zasilany prądem trójfazowym.

W starszych typach betoniarek spotkać mogliśmy wyłącznie zasilanie na tzw. siłę, czyli prąd 380V. Obecnie jest ono nadal stosowane, jednak głównie w przypadku dużych pojemnościowo betoniarek.

Nowoczesne betoniarki zasilane prądem jednofazowym dorównują wydajności tym o zasilaniu 380V. Choć ich cena jest wyższa, to jakość pracy, wydajność i efektywność stanowi niewątpliwy ich atut. Fakt, iż jednofazową betoniarkę możemy podłączyć do każdego gniazda, czyni ją bardziej uniwersalnym urządzeniem, które można stosować zarówno na budowie, jak i w domowym użytku.

Jeśli natomiast chodzi o silniki używane w betoniarkach, to oprócz tych napędzanych silnikiem elektrycznym, możemy również spotkać urządzenia z silnikiem spalinowym. Jest do doskonała alternatywa dla betoniarek na prąd w przypadku, gdy na danym placu budowy nie mamy dostępu do energii elektrycznej. Betoniarki z silnikiem spalinowym nadają się do mniejszych prac. Ten rodzaj silnika znajdziemy w urządzeniach o małej i średniej pojemności.


PiK Rental Wypożyczalnia sprzętu budowlanego i ogrodniczego zapewnia również dostawę i odbiór w razie potrzeby. Nasz obszar działania to województwo Mazowieckie i województwo Lubelskie.
W woj. Mazowieckim oferujemy wynajem maszyn budowlanych i ogrodniczych w takich miejscowościach jak: Nadarzyn, Warszawa, Pruszków, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Janki, Piaseczno, Magdalenka, Wolica, Walendów, Kajetany, Łazy, Sękocin, Mszczonów, Wólka Kosowska, Jabłonowo, Marysin, Szamoty, Rusiec, Kolonia Warszawska, Stachowo, Parole, Tłuste, Ożarów Mazowiecki, Babice, Borzęcin, Żabieniec, Stefanowo, Antoninów, Gołków, Bobrowiec, Siestrzeń, Opypy, Radonie, Błonie, Lesznowola, Tarczyn, Podkowa Leśna, Falenty, Komorów, Raszyn, Stara Wieś, Otrębusy, Paszków, Żółwin, Strzeniówka, Nowa Wieś, Milanówek, Książenice, Mroków, Młochów, Puchały, Michałowice, Dawidy, Nowa Iwiczna, Żyrardów.
W woj. Lubelskim oferujemy wynajem maszyn budowlanych i ogrodniczych
w takich miejscowościach jak: Jastków, Lublin, Natalin, Marysin, Dys, Elizówka, Jakubowice, Piotrawin, Panieńszczyzna, Snopków, Dąbrowica, Płouszowice, Garbów, Krasienin, Piotrowice, Nasutów, Sieprawice, Barak, Dąbrowica, Dębówka, Uniszowice, Motycz, Miłocin, Tomaszowice, Bogucin, Nałęczów, Kozubszczyzna, Ciecierzyn, Niemce, Rudnik.