wynajem glebogryzarki

GLEBOGRYZARKA HORTMASZ HGS X620N

  DANE TECHNICZNE:

Silnik spalinowy 4-suwowy OHV 212 cm3
Biegi 2 w przód + 1 w tył
Szerokość robocza 62 cm
Napęd przekładnia zębata
Waga 107 kg

Glebogryzarka spalinowa HGS X620N to maszyna przeznaczona dla profesjonalistów: szkółkarzy, ogrodników, firm usługowych. W maszynie zastosowano unikalny system pracy noży roboczych. Polega on na przeciwbieżnym kierunku obrotów noży zew, w stosunku do wewnętrznych. Uzyskujemy dzięki temu lepsze spulchnienie i przemieszanie warstwy ornej gleby, przy mniejszych silach działających na kola napędowe i rękojeści.
ŻELIWNY KORPUS Bardzo solidny korpus maszyny, cały odlany z żeliwa.
SKRZYNIA PRZEKŁADNIOWA Skrzynia przekładniowa, zaprojektowana do przenoszenia największych obciążeń. oparta na przekładniach zębatych
BIEG TRANSPORTOWY Glebogryzarka posiada przełożenie transportowe, ułatwiające łatwe i szybkie przetransportowanie jej na miejsce pracy.
NAPĘD NOŻY ROBOCZYCH Niezależny napęd noży roboczych, łatwy sposób włączania i wyłączania obrotów.
REGULACJA RĘKOJEŚCI Profesjonalny system regulacji rękojeści w 2 płaszczyznach.
NOŻE ROBOCZE W maszynie zastosowano unikalny system pracy noży roboczych. Noże zewnętrzne obracają się w kierunku przeciwnym do wewnętrznych. Noże robocze wykonane zostały z trudnościeralnej stali borowej.

Kilka słów o glebogryzarkach.

Zakładając ogród lub trawnik, stajemy przed wymagającym wysiłku i czasu wyzwaniem, jakim jest przekopywanie i spulchnianie gleby. Jeśli użyjemy do tego glebogryzarki, zajęcie nie będzie pracochłonne i męczące.

Glebogryzarka to chętnie wykorzystywana przez ogrodników maszyna. Każdy wielbiciel ogrodów ceni sobie komfortową i szybką pracę z glebogryzarką.Dowiedz się, jakie są rodzaje glebogryzarki, jakie ma zastosowanie i którą najlepiej wybrać.
Glebogryzarka ogrodowa - zastosowanie

Glebogryzarka to maszyna rolnicza, której używa się podczas uprawy ziemi w ogrodzie lub na polu. Składa się z noży przypominających haki, umieszczonych na obrotowym wale. Jej zadaniem jest spulchnianie i wyrównywanie gleby, bardzo dobrze też odchwaszcza i napowietrza ziemię. Glebogryzarka jest niezastąpioną maszyną do przygotowywania gleby pod uprawę roślin, zakładanie trawnika i uprawę roli. Ułatwia takie prace w ogrodzie, jak ręczne spulchnianie gleby za pomocą szpadla i wideł. Przydatna zwłaszcza w dużym ogrodzie, gdzie ręczne prace byłyby żmudne i męczące. Niektóre modele glebogryzarki mają dodatkowe funkcje, takie jak rozprowadzanie kompostu lub torfu.

Glebogryzarka może być mechaniczna, elektryczna lub spalinowa. Poszczególne modele różnią się też szerokością, mocą silnika i dodatkowymi funkcjami, dzięki którym można polepszyć żyzność, wilgotność i strukturę ziemi. Przed wyborem odpowiedniej glebogryzarki należy również wziąć pod uwagę, jak duży teren chcemy uprawiać, jaki rodzaj gleby jest w naszym ogrodzie i gdzie znajduje się sam ogród. Przyjrzyjmy się kilku typom glebogryzarek.

Glebogryzarka spalinowa
Glebogryzarka spalinowa napędzana paliwem to dobre rozwiązanie do działki o dużej powierzchni (powyżej 500 m²) i najlepiej położonej za miastem. Tego typu urządzenia są komfortowe w użytkowaniu, zwłaszcza że ręczne spulchnianie ziemi na dużej powierzchni mogłoby być zbyt dużym wyzwaniem. Na korzyść glebogryzarki spalinowej przemawia duża moc silnika spalinowego. Jest to szczególnie przydatne, gdy zakładamy ogród na twardym i zbitym podłożu. Takie urządzenie poradzi sobie najlepiej z odchwaszczaniem mocno zarośniętego terenu. Bez problemu spulchnia ciężką i gliniastą glebę, z którą często nie może poradzić sobie żaden inny typ glebogryzarki. Wadą glebogryzarki spalinowej jest głośna praca silnika, która może przeszkadzać sąsiadom, dlatego zdecydowanie lepiej pracować nią na takiego rodzaju maszynie na działce pod miastem.


Glebogryzarka elektryczna
Glebogryzarka elektryczna napędzana energią elektryczną zależnie od mocy silnika znajdzie zastosowanie zarówno na małej, jak i większej działce. Do ogrodu o powierzchni do 500 m² wystarczy urządzenie o mocy 200-500 W, z kolei do pracy na większym terenie należy wybrać sprzęt o mocy powyżej 600 W. Praca silnika nie jest tak głośna jak w glebogryzarce spalinowej, dlatego może być używana bez przeszkód w ogrodzie przydomowym. Z łatwością podłączymy ją do prądu w domu. Minusem jest konieczność rozwijania i zwijania kabla.


Glebogryzarka mechaniczna
Glebogryzarka może być napędzana ręcznie lub ciągnikiem. Glebogryzarka ręczna napędzana jest swoimi nożami i siłą naszych rąk. Nadaje się do niewielkich ogrodów o powierzchni do 500 m². Wymaga od nas nieco mniej wysiłku niż praca szpadlem i widłami, jednak wciąż trzeba włożyć trochę siły w spulchnianie i wyrównywanie ziemi. Glebogryzarka tego typu waży około 8 kg. Szerokość pracy jest niezbyt duża (zazwyczaj wynosi do 50 cm), żeby można było pchać urządzenie. Jeśli nie chcemy, by praca w ogrodzie była ciężka i żmudna, lepiej wybierzmy glebogryzarkę spalinową lub elektryczną.

Glebogryzarka ciągnikowa pracuje dzięki podpięciu urządzenia do ciągnika. Sprawdza się na dużych powierzchniach. Znajduje zastosowanie głównie na polach uprawnych i jest przydatnym wyposażeniem każdego rolnika. Jej moc zależy od mocy silnika ciągnika.

Glebogryzarka separacyjna
Glebogryzarka separacyjna to maszyna do uprawy ziemi podłączana do ciągnika, która zarówno napowietrza, rozpulchnia, wyrównuje i separuje glebę. Wykopana ziemia przechodzi przez system prętów, dzięki którym jest separowana od kamieni, patyków, starej darni i innych elementów gleby. Pręty je zatrzymują, po czym elementy niepożądane zostają przysypane przez dobry grunt. Aby przygotować glebę pod uprawę, wystarczy jeden przejazd takim urządzeniem. Niektóre modele glebogryzarki separacyjnej mają dodatkowo siewnik, co tworzy z nich niezwykle przydatną, wielofunkcyjną maszynę, pozwalającą jednocześnie przygotowywać podłoże i siać. Duża waga takiej glebogryzarki sprawia, że silnik ciągnika musi mieć dużą moc. Glebogryzarka separacyjna jest chętnie wybierana zwłaszcza do przygotowywania trawnika na dużych i trudnych powierzchniach, pod uprawy specjalne i zakładanie terenów zielonych w miastach.

PiK Rental Wypożyczalnia sprzętu budowlanego i ogrodniczego zapewnia również dostawę i odbiór w razie potrzeby. Nasz obszar działania to: Jastków, Lublin, Natalin, Marysin, Dys, Elizówka, Jakubowice, Piotrawin, Panieńszczyzna, Snopków, Dąbrowica, Płouszowice, Garbów, Krasienin, Piotrowice, Nasutów, Sieprawice, Barak, Dąbrowica, Dębówka, Uniszowice, Motycz, Miłocin, Tomaszowice, Bogucin, Nałęczów, Kozubszczyzna, Ciecierzyn, Niemce, Rudnik.