WYNAJEM KOSIARek

KOSIARKA SPALINOWA HORTMASZ HKS 456 NL

DANE TECHNICZNE:


Silnik Loncin 4 SUW  6,5 KM
Rekomendowana powierzchnia (w m): 3000m
Pojemność skokowa 224 cm3
Rodzaj napędu GT
Koła napędowe Tylne
Szerokość koszenia 550 mm
Regulacja wysokości koszeni Centralna
Zakres regulacji wysokości 25-85 mm
Łożyskowane koła
Rozmiar kół 8"/12" mm
Pojemność kosza 70 l
4 w 1 - mielenie, wyrzut boczny, wyrzut tylny, kosz
Miękki uchwyt
Składana rękojeść
Waga 42 kgKOSIARKA SPALINOWA ALPINA BL480 SBQ

DANE TECHNICZNE:


Rekomendowana powierzchnia (w m): 1700m
Moc: 2,27kW
Pojemność skokowa: 150cm3
Szerokość koszenia: 48cm
Silnik: 4-suwowy, górnozaworowy - wyższa moc i sprawność kosiarki, mniejsze zużycie paliwa, cicha praca
Pojemność zbiornika paliwa: 0.8l
Napęd: Z napędem tylnym
Ilość poziomów regulacji wysokości koszenia: 6
Zakres wysokości koszenia: Od 2.5 do 8.5 cm
Rodzaj wyrzutu: 3 w 1 - tylny, boczny i mielenie trawy
Pojemność kosza: 70l
Kontrolka napełnienia kosza
Średnica kół przednich: 20cm
Średnica kół tylnych: 28cm

KOSIARKA WRZECIONOWA BĘBNOWA AL-KO

DANE TECHNICZNE


  • Model: AL-KO 38.1 Hm Comfort
  • Cztery rolki prowadzące
  • Bęben tnący: średnica 128 mm / 5 noży stalowych
  • Koła Ø przód: 220 mm
  • Powierzchnia trawnika do (w m²): 250
  • Rodzaj rozdrabniania: bębnowy, bezdotykowy
  • Szerokość robocza w cm: 38
  • Wysokość koszenia: 14-35 mm
  • Regulacja wysokości koszenia: 4-ero stopniowa
  • Waga w kg całkowitych: 7,9

Kosiarka bębnowa Soft Touch 38.1 działa bez emisyjnie i jest idealnym urządzeniem do mniejszych ogrodów. Specjalny bęben z pięcioma ostrzami zapewnia równomierne i dokładne koszenie trawy. Czyste cięcie - jak za pomocą nożyczek.

Lekka i solidna obudowa o nowej konstrukcji z nowymi szerokimi oponami w rozmiarze XL. Gumowy odbojnik chroni obudowę przed uderzeniami i zarysowaniami

Jednoosiowe prowadzenie kosiarki bębnowe. AL-KO gwarantuje dużą zwrotność i wygodną niwelację nierówności terenu.

Z szerokością koszenia 38 cm kosiarka bębnowa Classic jest idealnym urządzeniem do trawników o powierzchni do 250 m². Wysokość koszenia można regulować w czterech stopniach od 14 do 35 mm. Bęben koszący z 5 stalowymi ostrzami nie dotyka dolnego ostrza, co zapewnia dokładne i czyste cięcie, w wyniku czego trawnik jest doskonale pielęgnowany. Koła o średnicy 220 mm umożliwiają równomierne koszenie, nawet na nierównym terenie. Dzięki kompaktowej konstrukcji i niewielkiej wadze zaledwie 7,9 kg ta zwinna kosiarka bębnowa jest idealnym urządzeniem do pielęgnacji trawnika, również w małych i nierównych ogrodach. Dzięki ergonomicznej kierownicy praca odbywa się małym nakładem siły.

KOSIARKA AKUMULATOROWA MAKITA DLM 431Z

DANE TECHNICZNE:

Napięcie akumulatora: 2x 18V (36V)
Prędkość obrotowa silnika: 3600obr./min
Szerokość cięcia: 43cm
Pozycja/wysokość cięcia: 13/20-75mm
Napęd: posuw ręczny
Pojemnośc kosza: 50l
Wymiary (podczas przechowywania) DxSzxW: 490x460x910mm
Masa (z akumulatorem BL1840): 18.3kg

Wybierając kosiarkę powinniśmy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Kosiarka powinna być odpowiednio dobrana do naszego trawnika i powierzchni jaką będzie miała za zadanie wykosić. Wybór kosiarki powinien być zdeterminowany rozmiarem naszej działki, równością terenu oraz tym, ile czasu możemy poświęcić na dbanie o trawnik.

Kosiarki – podział ze względu na ostrze

Kosiarki dzielimy ze względu na ostrze na bębnowe i rotacyjne. Kosiarki bębnowe sprawdzają się na niskich, równych trawnikach i małych często koszonych działkach. Ostrza kosiarek bębnowych umiejscowione są na bębnie kosiarki. Charakteryzują się tym, że mogą przycinać trawę nawet do 2,5 cm. Wady kosiarki bębnowej to: zapychanie się i wkręcanie się trawy przy koszeniu wysokich trawników. Dodatkowo, ten typ kosiarki nie sprawdza się przy nierównych terenach. Kosiarka rotacyjna jest wyposażona w płaskie noże, które obracają się pionowo. Dzięki temu doskonale radzi sobie z gęstą i z wysoką trawą znajdującą się na nierównych terenach.

Kosiarki – podział ze względu na napęd

Na rynku mamy do wyboru kilka typów napędu. Wyróżniamy kosiarki ręczne, elektryczne, akumulatorowe oraz spalinowe. Każda z nich sprawdza się na innym rozmiarze działki, Kosiarki ręczne zalecane są do małych ogródków do 50 m2, natomiast kosiarki spalinowe do trawników o powierzchni powyżej 1000 m2. Kosiarki z napędem ręcznym są tanie, ciche i nie potrzebują zasilania. Praca takiej kosiarki polega na ruchu ostrzy połączonych z kołami, co pozawala na koszenie jedynie w czasie styczności kół z trawnikiem. Ten model kosiarki nie sprawdza się na nierównych terenach, przy koszeniu wysokiej trawy oraz na dużych działkach.

Kosiarki z napędem elektrycznym

Zaletami kosiarek z napędem elektrycznym jest ich niewielki rozmiar, co ułatwia używanie i przechowywanie. Mają jednak mniejszą moc i szerokość koszenia (ok. 40 cm) niż kosiarki spalinowe. Dlatego, najlepiej sprawdzają się w czasie koszenia powierzchni do 500 m2. Wadami kosiarki elektrycznej są: kabel, który może utrudnić manewrowanie urządzeniem oraz spadek napięcia, które jest zależne od długości kabla. Im dłuższy kabel, tym napięcie mniejsze. Najlepsza długość to ok. 25 m. Dlatego kosiarka zasilana elektrycznie najlepiej sprawdza się na niewielkich powierzchniach.

Kosiarki akumulatorowe

Kosiarki akumulatorowe nie potrzebują kabla zasilającego. Dzięki temu , możemy spokojnie zająć się koszeniem trawnika i nie martwić się, że najedziemy na kabel. Ten model kosiarki zasilany jest akumulatorem. Wadami kosiarek akumulatorowych są: ich cena (są droższe niż kosiarki elektryczne) oraz czas ładowania akumulatora,
który może wynosić nawet do 16 h. Dodatkowo na okres zimy należy rozładować akumulator i zabezpieczyć go. Kosiarki akumulatorowe i elektryczne mają niemal taką samą szerokość koszenia. Warto dopasować typ kosiarki do naszych potrzeb.

Kosiarki spalinowe

Kosiarki spalinowe najlepiej sprawdzają się na działkach o powierzchni ponad 500 m2. Ten rodzaj kosiarki nie ma trudności z wykoszeniem mokrej i wysokiej trawy. A jej dodatkową zaletą jest to, że nie potrzebuje prądu elektrycznego, który na dużych działkach może być trudno dostępny. Za pomocą kosiarki spalinowej o mocy ok. 4 KM mamy możliwość wykoszenia pasa trawy o szerokości większej niż 50 cm. Jeżeli jesteśmy właścicielem dużej działki (ponad 1000 m2) warto zastanowić się nad kupnem kosiarki z napędem na koła, nie wymaga od nas większego wysiłku fizycznego.

Praktycznym elementem kosiarki jest kosz. Ułatwia zbiór skoszonej trawy i usprawnia naszą pracę. Jego wielkość możemy odpowiednio dobrać do mocy i do wielkości kosiarki. W przypadku kosiarek elektrycznych kosze mogą mieć pojemność od 20l do 30l, natomiast w kosiarkach spalinowych często spotyka się kosze nawet 85l. Żeby uniknąć ręcznego zbierania skoszonej trawy warto się zastanowić nad kupnem modelu z wbudowanym koszem.

Podczas wyboru odpowiedniej kosiarki powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość działki oraz ilość czasu, którą możemy poświęcić na prace w ogrodzie, w tym na samo koszenie. Mniejsze kosiarki o niewielkiej mocy idealnie nadadzą się do małych działek, natomiast kosiarki o większej mocy i dużej wydajności sprawdzą się podczas prac przy większych ogrodach, w których pielęgnację trzeba włożyć więcej wysiłku

.

PiK Rental Wypożyczalnia sprzętu budowlanego i ogrodniczego zapewnia również dostawę i odbiór w razie potrzeby. Nasz obszar działania to województwo Mazowieckie i województwo Lubelskie.
W woj. Mazowieckim oferujemy wynajem maszyn budowlanych i ogrodniczych w takich miejscowościach jak: Nadarzyn, Warszawa, Pruszków, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Janki, Piaseczno, Magdalenka, Wolica, Walendów, Kajetany, Łazy, Sękocin, Mszczonów, Wólka Kosowska, Jabłonowo, Marysin, Szamoty, Rusiec, Kolonia Warszawska, Stachowo, Parole, Tłuste, Ożarów Mazowiecki, Babice, Borzęcin, Żabieniec, Stefanowo, Antoninów, Gołków, Bobrowiec, Siestrzeń, Opypy, Radonie, Błonie, Lesznowola, Tarczyn, Podkowa Leśna, Falenty, Komorów, Raszyn, Stara Wieś, Otrębusy, Paszków, Żółwin, Strzeniówka, Nowa Wieś, Milanówek, Książenice, Mroków, Młochów, Puchały, Michałowice, Dawidy, Nowa Iwiczna, Żyrardów.
W woj. Lubelskim oferujemy wynajem maszyn budowlanych i ogrodniczych
w takich miejscowościach jak: Jastków, Lublin, Natalin, Marysin, Dys, Elizówka, Jakubowice, Piotrawin, Panieńszczyzna, Snopków, Dąbrowica, Płouszowice, Garbów, Krasienin, Piotrowice, Nasutów, Sieprawice, Barak, Dąbrowica, Dębówka, Uniszowice, Motycz, Miłocin, Tomaszowice, Bogucin, Nałęczów, Kozubszczyzna, Ciecierzyn, Niemce, Rudnik.