WYNAJEM MYJKI CIŚNIENIOWEJ

MYJKA CIŚNIENIOWA KARCHER HD 5/15 C

  DANE TECHNICZNE:

Zasilanie 230V
Wydajność tłoczenia - 500l/h
Ciśnienie robocze- 150/15 (bar/MPa)
Ciśnienie maksymalne - aż 200 bar!
Moc przyłącza - 2,8kW
Kabel zasilający - 5 m
Wąż wysokociśnieniowy - 10 metrów
Ciężar - 25,7 kg
Wymiary (dł. x szer. x wys.) (mm) 380 x 360 x 930

W zestawie wymienna dysza turbo - do 200 bar
Posiadamy również jako opcja dodatkowa przystawkę do tarasów / kostki
Karcher FR Classic

Myjki ciśnieniowe

to popularne w gospodarstwach domowych urządzenia czyszczące. Wiele osób odkryło już niewątpliwe zalety tej maszyny i liczne zastosowania, które wykraczają poza to, co da się uzyskać korzystając ze zwykłego węża z wodą. Jeśli jednak nie macie jeszcze myjki ciśnieniowej, zastanawiacie się, jaką wybrać i do czego ona może się wam przydać, to śpieszymy z pomocą. Sprawdźcie wszystko, co musicie wiedzieć na tematy myjek ciśnieniowych.

Sposób użytkowania myjek ciśnieniowych

Myjka ciśnieniowa myje za pomocą wody pod ciśnieniem. Ciśnienie w urządzeniu wynosi około 50 do 130 barów. Dla porównania typowe ciśnienie wody w instalacji domowej to jedynie 3 bary. Jak działa myjka? Podłącza się ją do węza ogrodowego, który jest połączony z ujęciem wody. Maszyna ma środku pompę, która jest odpowiedzialna za ciśnienie wody. Od rodzaju pompy zależy pod jakim ciśnieniem woda będzie operować. Woda pod ciśnieniem dostaje się do pistoletu natryskowego dzięki specjalnemu przewodowi wysokociśnieniowemu. Pistolet można wybrać zależnie do potrzeb – dostępne są lance natryskowe o prostej budowie, szczotki obrotowe, gąbki itd.

Istnieją także wielofunkcyjne końcówki lancy, które mają w funkcjach także regulację siły strumienia wody. Strumień może być bardziej skupiony, a tym samym uderzać z wielką energię, czy rozproszony – taki przyda się przy myciu samochodu, aby nie naruszyć karoserii. Większość myjek ciśnieniowych na rynku ma także wbudowany dodatkowy filtr oraz wąż zasysający, który pozwala pobierać wodę bezpośrednio ze stawu, jeziora, wiadra, beczki, basenu, oczka wodnego itd. Dzięki temu do mycia można wykorzystać wodę deszczową, co jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Oczywiście użyta woda nie powinna być bardzo brudna czy zanieczyszczona, bo może zapchać filtr czy uszkodzić pompę. Warto też wspomnieć, że jeśli potrzeba jest myć regularnie bardzo brudne powierzchnie, to sprawdzą się modele z możliwością podgrzania wody do 60 stopni Celsjusza lub stosujące mieszankę wody i piasku.


Myjki ciśnieniowe: zalety

Myjki ciśnieniowe są wygodne w użytkowaniu. Szybko usuwają brud i zanieczyszczenia przy minimalnym wysiłku osoby je obsługującej. Zamiast szorować brudne powierzchnie używając siły rąk, strumień wody załatwia to za nas. Dodatkowo, zasięg lancy od myjki powoduje, że nie ma potrzeby schylania się czy wchodzenia na drabinę, by dosięgnąć powierzchni. Myjka ciśnieniowa jest bardziej ekologiczna i ekonomiczna w użyciu niż mycie wężem i wodą oraz szorowanie gąbką. Zużywa mniej wody i nie wymaga stosowania szkodliwych dla środowiska detergentów chemicznych. Czasem można dodać środki czyszczące, ale wystarczy niewielka ilość, by osiągnąć dobry efekt myjący.

Podsumowując, zalety myjki to:
-Łatwość obsługi – każdy jest w stanie szybko się nauczyć, jak poprawnie użytkować myjkę.
-Wygoda użytkowania – nie ma potrzeby szorowania, używania siły, schylania się, wchodzenia na drabinę.
-Dokładne czyszczenie wielu rodzajów powierzchni – za pomocą wody pod ciśnieniem łatwo doczyścić zabrudzenia i zanieczyszczenia, pozbyć się nawet tłustych plam, odgarnąć liście, piasek czy kamyki.
-Ekologiczność stosowania – myjka zużywa mniej wody niż wąż ogrodowy oraz niewielką ilość detergentów chemicznych, o ile w ogóle są one potrzebne.
-Oszczędność użytkowania – w związku z mniejszym zużyciem wody oraz detergentów, długotrwałe stosowanie myjki jest bardziej opłacalne niż mycie za pomocą węża, wody, szczotki do szorowania itd.


Zastosowania myjek ciśnieniowych

Myjki ciśnieniowe sprawdzą się przy myciu zarówno powierzchni płaskich, trudno dostępnych, mocno zabrudzonych, jak i urządzeń, maszyn czy samochodów. Szerokie zastosowanie myjek czyni je uniwersalnymi przyrządami, które szczególnie przydadzą się w domach z ogrodem. Myjką ciśnieniową można umyć:
-Elewacja budynków. Ściany zewnętrzne domów brudzą się od deszczu, pyłu, spalin samochodowych. Nieważne z jakiego materiału są wykonane: tynk, siding, cegły, deski, drewno etc., myjki ciśnieniowe każdą powierzchnię powinny bez trudu domyć.
-Podjazdy oraz ścieżki. Woda pod ciśnieniem skutecznie usunie liście, piasek z podjazdów oraz wyszoruje tłuste plamy i błoto zalegające w szparach i szczelinach.
-Ogrodzenia. Ogrodzenia posesji znajdujące się blisko tras szybkiego ruchu łatwo się brudzą od błota spod kół aut. Myjka doczyści takie powierzchnie.
-Basen i elementy ogrodowych dekoracji. Nie ma sensu ręcznie szorować basenów czy płotków na krzewy w ogrodzie, lepiej wyręczyć się myjką.
-Samochód. Używając myjki z wodą pod odpowiednim ciśnieniem, które nie uszkodzi lakieru, można łatwo i szybko uzyskać czystą i lśniącą karoserię.
-Maszyny, kosiarki, rower. Myjka także poradzi sobie z myciem brudnych kół czy ramy roweru oraz kół i noży kosiarki – nie należy myć silnika i zbiornika na paliwo.
-Tarasy i balkony. Zarówno brukowane tarasy, jak i kafelkowe balkony lub wykonane z twardego drewna czy pokryte blachą mogą zostać umyte za pomocą myjki ciśnieniowej.

Rodzaje myjek ciśnieniowych

Podstawowe rodzaje myjek ciśnieniowych to profesjonalne oraz do użytku domowego. Myjki ciśnieniowe do zastosowania w gospodarstwie domowym operują wodą pod mniejszym ciśnieniem. Nadają się do pracy okazjonalnej przy myciu chodników, elewacji, alejek, tarasów czy czyszczeniu roweru, kosiarki. Jednak raczej nie należy codziennie mocno ich eksploatować, bo szybko się zużyją i zniszczą. Jeśli potrzebuje się maszyny do codziennego mycia bardzo zabrudzonych powierzchni lub do używania przez wiele godzin, to należy wybrać profesjonalny sprzęt. Takie myjki ciśnieniowe wytwarzają wyższe ciśnienie, są wykonane z wytrzymałych materiałów i znajdują zastosowanie na budowach, w magazynach i warsztatach czy firmach usługowych, które mają sporo maszyn, sprzętu itd.


Jak wybrać odpowiednią myjkę?

Przy poszukiwaniu odpowiedniej myjki ciśnieniowej, trzeba kierować się kilkoma kryteriami. Należy zwrócić uwagę na:
Zastosowanie myjki – cele prywatne, okazjonalnie czy codziennie w ramach profesjonalnego stosowania na budowie, w firmie itd.;
-Liczbę możliwych strumieni;
-Ciśnienie, jakie wytwarza pompa;
-Ciężar oraz wymiary urządzenia;
-Wydajność pompy;
-Możliwość podgrzania wody czy stosowania mieszanki piasku i wody;
-Standardowa kocówek lancy i możliwość dokupienia innych końcówek w razie zapotrzebowania;
-Markę producenta myjki i opinie na jego temat wśród użytkowników.


Zalecenia przy użytkowaniu myjek

Myjka ciśnieniowa jest co prawda łatwa i wygodna w użytkowaniu, ale jak każde urządzenie ma wymogi dotyczące stosowania, które mają na celu ochronę zdrowia użytkownika oraz zapewnienie długiej żywotności maszynie. Dlatego podczas mycia myjką pamiętaj aby:
-Nie kierować strumienia wody pod ciśnieniem w stronę ciała.
-Używać okularów ochronnych, aby woda pod ciśnieniem czy woda z płynem nie dostała się do oczu.
-Wykonywać mycie powierzchni płaskich, pionowych od góry do dołu.
-Zamknąć dopływ wody do myjki po skończeniu pracy i spuścić resztę wody z myjki za pomocą spustu.
-Zwrócić uwagę na to, jaka może być maksymalna temperatura wody dostarczana do myjki – taka informacja musi znajdować się w instrukcji obsługi. Zazwyczaj myjki nie mogą pracować z wodą o temperaturze wyższej niż 60 stopni, do tego bowiem przeznaczone są specjalne modele z systemem podgrzewania wody.

Myjki ciśnieniowe mają wiele zalet, które czynią je niezbędnymi w wielu warsztatach, na placach budów czy magazynach. Myjki do stosowania w gospodarstwach domowych ułatwiają życie, zapewniając możliwość szybkiego i wygodnego czyszczenia wielu powierzchni. Z myjkami kojarzy się marka Kaercher, dla której jest to flagowy produkt.

PiK Rental Wypożyczalnia sprzętu budowlanego i ogrodniczego zapewnia również dostawę i odbiór w razie potrzeby. Nasz obszar działania to województwo Mazowieckie i województwo Lubelskie.
W woj. Mazowieckim oferujemy wynajem maszyn budowlanych i ogrodniczych w takich miejscowościach jak: Nadarzyn, Warszawa, Pruszków, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Janki, Piaseczno, Magdalenka, Wolica, Walendów, Kajetany, Łazy, Sękocin, Mszczonów, Wólka Kosowska, Jabłonowo, Marysin, Szamoty, Rusiec, Kolonia Warszawska, Stachowo, Parole, Tłuste, Ożarów Mazowiecki, Babice, Borzęcin, Żabieniec, Stefanowo, Antoninów, Gołków, Bobrowiec, Siestrzeń, Opypy, Radonie, Błonie, Lesznowola, Tarczyn, Podkowa Leśna, Falenty, Komorów, Raszyn, Stara Wieś, Otrębusy, Paszków, Żółwin, Strzeniówka, Nowa Wieś, Milanówek, Książenice, Mroków, Młochów, Puchały, Michałowice, Dawidy, Nowa Iwiczna, Żyrardów.
W woj. Lubelskim oferujemy wynajem maszyn budowlanych i ogrodniczych
w takich miejscowościach jak: Jastków, Lublin, Natalin, Marysin, Dys, Elizówka, Jakubowice, Piotrawin, Panieńszczyzna, Snopków, Dąbrowica, Płouszowice, Garbów, Krasienin, Piotrowice, Nasutów, Sieprawice, Barak, Dąbrowica, Dębówka, Uniszowice, Motycz, Miłocin, Tomaszowice, Bogucin, Nałęczów, Kozubszczyzna, Ciecierzyn, Niemce, Rudnik.