WYNAJEM NAGRZEWNIC

NAGRZEWNICE ELEKTRYCZNE

MASTER B 3,3 EPB DANE TECHNICZNE


  Wydajność (kW)1,65/3,3
  Wydajność (Btu/h)5630/11260
  Wydajność (Kcal/h)860/1720
  Prąd znamionowy (A)14,5
  Poz. przełącznika 3/41,65/3,3
  Zasilanie V/Hz230/50
  Zakres temperatur (ºC)5-35
  Wymiary - dł. x szer. x wys. (mm)280 x 270 x 440
  Waga (kg)5,1

MASTER B 9 EPB DANE TECHNICZNE


Wydajność (kW)4,5/9
Wydajność (Btu/h)15300/17000
Wydajność (Kcal/h)3870/7740
Prąd znamionowy (A)13
Poz. przełącznika 1Wyłączony
Poz. przełącznika 2Wentylator
Poz. przełącznika 3/44,5/9,0
Zasilanie V/Hz400/50 (siła)
Regulacja termostatemWbudowany
Temperatura wydmuchu (°C)5-35
OchronaIP24
Wymiary - dł. x szer. x wys. (mm)420x330x430
Waga (kg)10,3

NAGRZEWNICE GAZOWE

ZELMECH NGZL50 DANE TECHNICZNE

Moc (w kW)   50
Przybliżona powierzchnia do ogrzania (w m²)  Ponad 80
Zużycie maksymalne na godzinę (w g) 3635
Napięcie (w V)   230
Wyposażenie wąż gazowy, reduktor
Rodzaj paliwa   Gaz propan/butan
Regulacja   1-pozycyjny
Zapłon Piezoelektryczny

NAGRZEWNICE OLEJOWE

ZELMECH NOZL50 DANE TECHNICZNE

 • Moc grzewcza: 50 kW
 • Termostat
 • Regulacja temperatury z wyświetlaczem
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem
 • Rodzaj paliwa: lekki olej opałowy
 • Pojemność zbiornika paliwa – 19l
 • Średnie zużycie paliwa: 1,6 l/h
 • Przepływ powietrza: 595 m3/h
 • Napięcie zasilające: 230 V

Kilka słów o nagrzewnicach.

Nagrzewnice elektryczne w szybkim czasie nagrzewają pomieszczenia, w których są zainstalowane. Oczywiście jak nazwa nam podpowiada dzieje się to kosztem energii elektrycznej, tak więc należy przygotować się na podwyższone rachunki wybierając ten sposób ogrzewania. Elektryczne nagrzewnice powietrza zasilane są energią elektryczną, mają wbudowany wentylator, przez który wydostaje się nagrzane grzałkami powietrze. Są banalnie proste w obsłudze, a zakup takowej wystarcza na wiele lat. Można je bezpiecznie stosować nawet w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, łatwo dzięki nim utrzymać stałą temperaturę. Nie zużywają tlenu, nie wymagają dostaw paliwa, są bezpieczne i czyste, przystosowane do pracy ciągłej i łatwo przenośne. Nagrzewnice elektryczne mogą być używane do ogrzewania mieszkań a także w sektorze rolnym, usługach i budownictwie. Są one idealne do ogrzewania małych i średnich pomieszczeń w zależności od mocy nagrzewnicy.

Nagrzewnice gazowe są jednostkami niezależnymi od innych. Mogą być one kierowane niezależnie od innych urządzeń. Nagrzewnice tego typu posiadają często funkcję wentylacji w okresie letnim, co oznacza, że latem można włączyć tylko wentylator. Wadą tego typu urządzeń jest fakt, że w obiektach o dużej powierzchni muszą one wypełnić ich całą przestrzeń, aby nagrzać je. Dzieje się tak również w przypadku pomieszczeń źle izolowanych. Nagrzewnice gazowe stosuje się najczęściej do ogrzewania dużych pomieszczeń. Nagrzewnice gazowe to regulowana moc cieplna, gotowość operacyjna, prostota obsługi i konserwacji, nie nagrzewająca się obudowa, szeroki wybór modeli. Wszystkie modele to urządzenia przenośne.

Nagrzewnice olejowe charakteryzują się cicha pracą. Zasilane są one olejem opałowym lub napędowym. Stosuje się je najczęściej do ogrzewania średnich i większych pomieszczeń. Nagrzewnice olejowe do uzyskiwania ciepła używają olej, dzięki któremu w komorze spalania następuje podgrzewanie płynącego przez nagrzewnicę powietrza. Rozróżniamy nagrzewnice wymiennikowe i bezwymiennikowe. Te pierwsze spalają w zamkniętej komorze, drugie zaś bezpośrednio są podgrzewane płomieniem. W związku z tym, nagrzewnice wymiennikowe nie łączą spalin z powietrzem. Nagrzewnice powietrza olejowe mają bardzo wysoką wydajność, są łatwe w obsłudze/konserwacji, duży wybór typów i modeli, zwykle z elektroniczną kontrolką płomienia i dużym przepływem powietrza. Główne kryterium podziału nagrzewnic olejowych to odprowadzanie spalin. Nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin to czyste, i ciepłe powietrze, co uzyskiwane jest dzięki odprowadzaniu spalin. Można je stosować w pomieszczeniach, lub miejscach gdzie przebywają ludzie/zwierzęta, gdyż nie zanieczyszczają powietrza (odprowadzanie spalin, bezwonne spalanie). Nagrzewnice olejowe bez odprowadzenia spalin to ciepłe powietrze w najlepszej postaci. Przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń o różnorodnym przeznaczeniu. Nie mają odprowadzania spalin, a więc całe ciepło uzyskane ze spalania przekazywane jest do ogrzewanego pomieszczenia. Efektywność prawie 100%, regulacja termostatem oraz duży przepływ powietrza.


PiK Rental Wypożyczalnia sprzętu budowlanego i ogrodniczego zapewnia również dostawę i odbiór w razie potrzeby. Nasz obszar działania to: Jastków, Lublin, Natalin, Marysin, Dys, Elizówka, Jakubowice, Piotrawin, Panieńszczyzna, Snopków, Dąbrowica, Płouszowice, Garbów, Krasienin, Piotrowice, Nasutów, Sieprawice, Barak, Dąbrowica, Dębówka, Uniszowice, Motycz, Miłocin, Tomaszowice, Bogucin, Nałęczów, Kozubszczyzna, Ciecierzyn, Niemce, Rudnik.