WYNAJEM RUSZTOWANIA

RUSZTOWANIE PRZEJEZDNE - ALUMINIOWA WIEŻA JEZDNA

RUSZTOWANIE 4 METRY WĄSKIE
  DANE TECHNICZNE:


Szerokość  75cm
Długość  250 cm
Wysokość platformy 2m
Wysokość robocza 4mRUSZTOWANIE 4 METRY SZEROKIE
  DANE TECHNICZNE:

Z Szerokość 135cm
Długość 250 cm
Wysokość platformy 2m
Wysokość robocza 4m

RUSZTOWANIE 6 METRÓW WĄSKIE
DANE TECHNICZNE:


Szerokość  75cm

Długość 250 cm
Wysokość platformy 4m
Wysokość robocza 6m

RUSZTOWANIE 6 METRÓW SZEROKIE
DANE TECHNICZNE:

Szerokość 135cm
Długość 250 cm
Wysokość platformy 4m
Wysokość robocza 6m

RUSZTOWANIE 8 METRÓW WĄSKIE
DANE TECHNICZNE:

Szerokość 75cm
Długość 250 cm
Wysokość platformy 6m
Wysokość robocza 8m

RUSZTOWANIE 8 METRÓW SZEROKIE
DANE TECHNICZNE:

Szerokość 75cm
Długość 250 cm
Wysokość platformy 6m
Wysokość robocza 8m

Rusztowanie jezdne

To rusztowania typu wieżowego, wyposażone w ramy z kółkami oraz pomost z poręczami. Przy większych obciążeniach na miejscach pracy opiera się je na stopach w celu odciążenia kółek. Mogą być mobilne, dzięki czemu sprawdzają się przede wszystkim przy częstej zmianie stanowiska pracy. Rusztowanie jezdne jest jednym z popularniejszych rodzajów rusztowań ze względu na różnorodność konstrukcji oraz szeroki zakres zastosowań. Zalety tego typu rusztowania to:

  • lekka konstrukcja,
  • duża stabilność,
  • łatwy i szybki montaż, który opiera się na konstrukcji modułowej, bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi.

Do budowy rusztowania wykorzystuje się dwa podstawowe elementy – aluminiowe ramy pionowe oraz pomosty robocze, które łączy się ze sobą za pomocą specjalnych połączeń zaciskowych. Do nich przymocowuje się burty oraz poręcze ochronne, różne rodzaje stężeń i stabilizatorów, a także podpory i ciężarki balastowe. Producenci oferują także bogaty wachlarz dodatkowych elementów zwiększających funkcjonalność konstrukcji – należą do nich m.in. pomosty z klapą, regulowane stopy do podpór oraz różne rodzaje rolek jezdnych, dostosowanych do typu podłoża. Warto zwrócić uwagę na modele składane, które nie wymagają praktycznie montażu i są gotowe do użytkowania niemal automatycznie. Konstrukcja tego typu rusztowania daje jednak niedużą wysokość roboczą.

Rusztowanie jezdne jest bezpieczne i funkcjonalne. Na pomost rusztowania można się dostać od wewnętrznej strony konstrukcji przez antypoślizgowe, profilowane szczeble zamontowane na pionowej ramie. Sam pomost wykonany jest zwykle z wielowarstwowej płyty pokrytej antypoślizgową, odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne powłoką, np. z żywicy fenolowej. Optymalną stabilność rusztowaniu zapewniają stężenia (podstawy, ukośne oraz poziome), wytrzymałe stalowe stabilizatory oraz podpory – montaż tych elementów zalecany jest indywidualnie przez każdego producenta od określonej wysokości rusztowania. Użytkowników ze wszystkich stron ochraniają barierki oraz drewniane burty przypodłogowe. Fachowcy doceniają także możliwość elastycznego ustawienia wysokości pomostu roboczego, które odbywa się co jeden szczebel (zwykle ok. 25 cm), optymalnie dopasowując jego położenie do aktualnych wymagań. Zmianę położenia rusztowania umożliwiają rolki jezdne, wyposażone w hamulec oraz regulację wysokości, która pozwala zniwelować nierówności podłoża do ok. 10 cm.

PiK Rental Wypożyczalnia sprzętu budowlanego i ogrodniczego zapewnia również dostawę i odbiór w razie potrzeby. Nasz obszar działania to: Jastków, Lublin, Natalin, Marysin, Dys, Elizówka, Jakubowice, Piotrawin, Panieńszczyzna, Snopków, Dąbrowica, Płouszowice, Garbów, Krasienin, Piotrowice, Nasutów, Sieprawice, Barak, Dąbrowica, Dębówka, Uniszowice, Motycz, Miłocin, Tomaszowice, Bogucin, Nałęczów, Kozubszczyzna, Ciecierzyn, Niemce, Rudnik.