WYNAJEM WIBRATORA DO BETONU

WIBRATOR DO BETONU ENAR DINGO

DANE TECHNICZNE:


  Model: DINGO
  Długość wałka - 4m
  Średnica buławy - 40mm
  Waga (kg): 10
  Wymiary (mm): 345*244*229
  Silnik: Elektryczny
  Napięcie (V): 230
  Moc silnika (kW): 2.3
  Ilość obrotów (rpm): 18 000

  Zastosowania:
  Wylewanie stropów i posadzek
  Wykonywanie stóp fundamentowych
  Wykonywanie ław i ścian fundamentowych

W jaki sposób działa wibrator do betonu?

Wibrator przenosi do betonowej masy drgania o wysokiej częstotliwości, w taki sposób, że wewnętrzne tarcia pomiędzy cząsteczkami zmniejszają się i cząstki poddają się sile grawitacji, przybierając stan płynny, jak gdyby masa betonowa była cieczą. Otrzymana masa jest w stanie przylegać ściśle do zbrojenia i penetrować przestrzenie trudno dostępne. Poprzez wibrowanie uzyskuje się jednorodną mieszankę, zawierającą odpowiednie proporcje wody, powietrza i cementu, zwiększając w ten sposób wytrzymałość betonu.

Jakie są rodzaje wibrowania betonu?

WIBROWANIE WGŁĘBNE

Wibrator z wydłużoną końcówką, zwaną buławą jest wprowadzany do masy betonowej.Wibrator wchodzi w kontakt z masą betonową.

WIBROWANIE POWIERZCHNIOWE

Forma lub szalunek zawierający beton są poddane wibracji poprzez wibratory dołączone z zewnątrz.

WIBROWANIE ZEWNĘTRZNE

Listwa z systemem wibracyjnym jest poddana kontaktowi z powierzchnią, która ma być wibrowana. Jest to używane przy płytach i posadzkach.

Jaki jest promień działania wibratora wgłębnego?

Jest to odległość mierzona od buławy do zewnętrznej granicy jego oddziaływania. Poza tym obszarem, drgania przekazywane przez wibrator masie betonowej są praktycznie zerowe. Generalnie promień oddziaływania wibratora mieści się w granicach pomiędzy 8- i 10- krotnością średnicy buławy. Jeśli wibrator ma promień działania 40cm, wówczas optymalną odległością kolejnego wprowadzenia buławy będzie około 60cm, tzn. 1,5 x promień działania. W ten sposób pewną liczbę nowych wibracji otrzymają obszary już częściowo przewibrowane, gwarantując że żaden obszar nie pozostał nie przewibrowany. W celu określenia promienia działania na budowie, weź żelazny pręt o średnicy około 20mm i umieść go pionowo w betonie. Można będzie zaobserwować, że w pobliżu wibratora pręt tonie; punkt poza którym pręt przestaje tonąć wskazuje promień działania wibratora. Na promień ten mają wpływ wymienione wcześniej parametry, takie jak:

- częstotliwość

- amplituda

- siła odśrodkowa

- średnica buławy

PiK Rental Wypożyczalnia sprzętu budowlanego i ogrodniczego zapewnia również dostawę i odbiór w razie potrzeby. Nasz obszar działania to województwo Mazowieckie i województwo Lubelskie.
W woj. Mazowieckim oferujemy wynajem maszyn budowlanych i ogrodniczych w takich miejscowościach jak: Nadarzyn, Warszawa, Pruszków, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Janki, Piaseczno, Magdalenka, Wolica, Walendów, Kajetany, Łazy, Sękocin, Mszczonów, Wólka Kosowska, Jabłonowo, Marysin, Szamoty, Rusiec, Kolonia Warszawska, Stachowo, Parole, Tłuste, Ożarów Mazowiecki, Babice, Borzęcin, Żabieniec, Stefanowo, Antoninów, Gołków, Bobrowiec, Siestrzeń, Opypy, Radonie, Błonie, Lesznowola, Tarczyn, Podkowa Leśna, Falenty, Komorów, Raszyn, Stara Wieś, Otrębusy, Paszków, Żółwin, Strzeniówka, Nowa Wieś, Milanówek, Książenice, Mroków, Młochów, Puchały, Michałowice, Dawidy, Nowa Iwiczna, Żyrardów.
W woj. Lubelskim oferujemy wynajem maszyn budowlanych i ogrodniczych
w takich miejscowościach jak: Jastków, Lublin, Natalin, Marysin, Dys, Elizówka, Jakubowice, Piotrawin, Panieńszczyzna, Snopków, Dąbrowica, Płouszowice, Garbów, Krasienin, Piotrowice, Nasutów, Sieprawice, Barak, Dąbrowica, Dębówka, Uniszowice, Motycz, Miłocin, Tomaszowice, Bogucin, Nałęczów, Kozubszczyzna, Ciecierzyn, Niemce, Rudnik.