WYNAJEM WIERTNICY DO ZIEMI

WIERTNICA DO ZIEMI, ŚWIDER RĘCZNY DO STUDNI

DANE TECHNICZNE:

Świder ślimakowy 180mm

Ostrza motylkowe o długości 1m

Przedłużenie 9x1m

całkowita max. głębokość 10m

Szlamówka 110mm

Rączka

Linka, śruby, karabińczyk

WIERTNICA DO ZIEMI, ŚWIDER GLEBOWY STIHL BT 131

DANE TECHNICZNE:

Moc silnika (kW/KM):1,4/1,9
Pojemność skokowa (cm³):36,3
Ciężar (kg):10
Wartość drgań strona lewa/strona prawa (m/s²):1,7 / 2
Obroty wrzeciona (1/min):200
Poziom hałasu dB(A):100
Do wyboru wiertło o średnicy 15cm, 20cm, 25 cm
Świder posiada sprzęgło co sprawia, że nie dochodzi to wiercenia się samoistnego

WIERTNICE GLEBOWE - RODZAJE I ZASTOSOWANIE

Wiertnice glebowe zastępują łopaty i szpadle, wtedy gdy tradycyjne wykonywanie otworów w glebie mogłoby być zbyt wyczerpujące, lub zajmujące zbyt dużo czasu. Rzecz jasna również przy pracy z wiertnicami, trzeba użyć sporo sił, lecz z pewnością osiągnięcie określonego celu będzie o wiele szybsze.

Podział wiertnic glebowych

Pomimo że wiertnice glebowe można podzielić według różnych kryteriów, to najczęściej robi się to w oparciu o metodę napędzania wiertła.

Wiertnice ręczne - są to zwykłe świdry zamocowane na długim, wytrzymałym pręcie z uchwytem, umożliwiającym ręczne wykonanie otworu w ziemi. To najlepszy wybór, gdy gleba, w której chcemy wykonać otwór, jest mało zbita i gliniasta. Ze względu na duży wysiłek przy używaniu tego rodzaju wiertnicy, najlepiej używać go gdy do wykonania jest do kilkunastu dziur. Są one dosyć mało uniwersalne, ale jednocześnie są bardzo przydatne w ogrodzie oraz zajmują niewiele miejsca. Obsługa wiertnicy ręcznej jest niezwykle łatwa i praktycznie bezkosztowa, do tego nie potrzebuje konserwacji, należy jedynie pamiętać żeby ją wyczyścić.

Wiertnice elektryczne - ze względu na potrzebę dostępu do sieci elektrycznej, są mocno niepraktyczne. Konieczność posiadania bardzo długiego przedłużacza, powoduje że mogą być używane jedynie w najbliższej odległości od zabudowań z dostępem do prądu. Z małymi wyjątkami, są to urządzenia słabsze niż wiertnice spalinowe (najczęściej moc poniżej 2kW), ale mogą wystarczyć do prac przydomowych lub ogrodowych. Niestety niska mobilność i uniwersalność, dosyć mocno zmniejsza ich użyteczność. Można je używać przy przesadzaniu drzew i wykonywaniu otworów pod słupki ogrodzeniowe itp.

Wiertnice spalinowe - urządzenia niezwykle mocne i trwałe, ale niestety dosyć ciężkie. Umożliwiają wykonywanie otworów w glebie o dowolnej strukturze. Ze względu na opcję wymiany wierteł i dużą moc, są najczęściej używane przez profesjonalistów. Świdry spalinowe posiadają najczęściej odpowiednią moc do wymagających zadań, takich jak leśne i sadownicze nasadzenia. Należy pamiętać o prawidłowej konserwacji wiertnicy, polegającej na odpowiednim smarowaniu silnika i dbaniu o jego prawidłowe działanie.

PiK Rental Wypożyczalnia sprzętu budowlanego i ogrodniczego zapewnia również dostawę i odbiór w razie potrzeby. Nasz obszar działania to: Jastków, Lublin, Natalin, Marysin, Dys, Elizówka, Jakubowice, Piotrawin, Panieńszczyzna, Snopków, Dąbrowica, Płouszowice, Garbów, Krasienin, Piotrowice, Nasutów, Sieprawice, Barak, Dąbrowica, Dębówka, Uniszowice, Motycz, Miłocin, Tomaszowice, Bogucin, Nałęczów, Kozubszczyzna, Ciecierzyn, Niemce, Rudnik.