WYNAJEM WIERTNICY DO ZIEMI

WIERTNICA DO ZIEMI, ŚWIDER RĘCZNY DO STUDNI

DANE TECHNICZNE:

Świder ślimakowy 180mm

Ostrza motylkowe o długości 1m

Przedłużenie 9x1m

całkowita max. głębokość 10m

Szlamówka 110mm

Rączka

Linka, śruby, karabińczyk

WIERTNICA DO ZIEMI, ŚWIDER GLEBOWY STIHL BT 131

DANE TECHNICZNE:

Moc silnika (kW/KM):1,4/1,9
Pojemność skokowa (cm³):36,3
Ciężar (kg):10
Wartość drgań strona lewa/strona prawa (m/s²):1,7 / 2
Obroty wrzeciona (1/min):200
Poziom hałasu dB(A):100
Do wyboru wiertło o średnicy 15cm, 20cm, 25 cm
Świder posiada sprzęgło co sprawia, że nie dochodzi to wiercenia się samoistnego

WIERTNICE GLEBOWE - RODZAJE I ZASTOSOWANIE

Wiertnice glebowe zastępują łopaty i szpadle, wtedy gdy tradycyjne wykonywanie otworów w glebie mogłoby być zbyt wyczerpujące, lub zajmujące zbyt dużo czasu. Rzecz jasna również przy pracy z wiertnicami, trzeba użyć sporo sił, lecz z pewnością osiągnięcie określonego celu będzie o wiele szybsze.

Podział wiertnic glebowych

Pomimo że wiertnice glebowe można podzielić według różnych kryteriów, to najczęściej robi się to w oparciu o metodę napędzania wiertła.

Wiertnice ręczne - są to zwykłe świdry zamocowane na długim, wytrzymałym pręcie z uchwytem, umożliwiającym ręczne wykonanie otworu w ziemi. To najlepszy wybór, gdy gleba, w której chcemy wykonać otwór, jest mało zbita i gliniasta. Ze względu na duży wysiłek przy używaniu tego rodzaju wiertnicy, najlepiej używać go gdy do wykonania jest do kilkunastu dziur. Są one dosyć mało uniwersalne, ale jednocześnie są bardzo przydatne w ogrodzie oraz zajmują niewiele miejsca. Obsługa wiertnicy ręcznej jest niezwykle łatwa i praktycznie bezkosztowa, do tego nie potrzebuje konserwacji, należy jedynie pamiętać żeby ją wyczyścić.

Wiertnice elektryczne - ze względu na potrzebę dostępu do sieci elektrycznej, są mocno niepraktyczne. Konieczność posiadania bardzo długiego przedłużacza, powoduje że mogą być używane jedynie w najbliższej odległości od zabudowań z dostępem do prądu. Z małymi wyjątkami, są to urządzenia słabsze niż wiertnice spalinowe (najczęściej moc poniżej 2kW), ale mogą wystarczyć do prac przydomowych lub ogrodowych. Niestety niska mobilność i uniwersalność, dosyć mocno zmniejsza ich użyteczność. Można je używać przy przesadzaniu drzew i wykonywaniu otworów pod słupki ogrodzeniowe itp.

Wiertnice spalinowe - urządzenia niezwykle mocne i trwałe, ale niestety dosyć ciężkie. Umożliwiają wykonywanie otworów w glebie o dowolnej strukturze. Ze względu na opcję wymiany wierteł i dużą moc, są najczęściej używane przez profesjonalistów. Świdry spalinowe posiadają najczęściej odpowiednią moc do wymagających zadań, takich jak leśne i sadownicze nasadzenia. Należy pamiętać o prawidłowej konserwacji wiertnicy, polegającej na odpowiednim smarowaniu silnika i dbaniu o jego prawidłowe działanie.

PiK Rental Wypożyczalnia sprzętu budowlanego i ogrodniczego zapewnia również dostawę i odbiór w razie potrzeby. Nasz obszar działania to województwo Mazowieckie i województwo Lubelskie.
W woj. Mazowieckim oferujemy wynajem maszyn budowlanych i ogrodniczych w takich miejscowościach jak: Nadarzyn, Warszawa, Pruszków, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Janki, Piaseczno, Magdalenka, Wolica, Walendów, Kajetany, Łazy, Sękocin, Mszczonów, Wólka Kosowska, Jabłonowo, Marysin, Szamoty, Rusiec, Kolonia Warszawska, Stachowo, Parole, Tłuste, Ożarów Mazowiecki, Babice, Borzęcin, Żabieniec, Stefanowo, Antoninów, Gołków, Bobrowiec, Siestrzeń, Opypy, Radonie, Błonie, Lesznowola, Tarczyn, Podkowa Leśna, Falenty, Komorów, Raszyn, Stara Wieś, Otrębusy, Paszków, Żółwin, Strzeniówka, Nowa Wieś, Milanówek, Książenice, Mroków, Młochów, Puchały, Michałowice, Dawidy, Nowa Iwiczna, Żyrardów.
W woj. Lubelskim oferujemy wynajem maszyn budowlanych i ogrodniczych
w takich miejscowościach jak: Jastków, Lublin, Natalin, Marysin, Dys, Elizówka, Jakubowice, Piotrawin, Panieńszczyzna, Snopków, Dąbrowica, Płouszowice, Garbów, Krasienin, Piotrowice, Nasutów, Sieprawice, Barak, Dąbrowica, Dębówka, Uniszowice, Motycz, Miłocin, Tomaszowice, Bogucin, Nałęczów, Kozubszczyzna, Ciecierzyn, Niemce, Rudnik.